wtorek, 23 lipca 2024, 10:39

Są zarzuty prokuratorskie dla byłego prezesa spółki komunalnej!

Jest postanowienie prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie, która prowadzi dochodzenie w sprawie nadużyć dotyczących byłego prezesa jednej z ostrzeszowskich spółek komunalnych.

Mówi o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim – Maciej Meler.

– Zostały przedstawione zarzuty 52-letniemu mężczyźnie pełniącemu funkcję prezesa zarządu w jednej ze spółek. Dotyczą one okresu pomiędzy styczniem 2010 r., a lutym 2021 r. Mężczyzna ten działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry podjętego zamiaru, spowodował straty majątkowe jednej ze spółek, podejmując istotne dla spółki decyzje inwestycyjne. Poprzez nadużycie udzielonych uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków związanych z zarządzaniem i gospodarowaniem mieniem spółki, wyrządził szkodę majątkową w wielkich rozmiarach. Szkody te dotyczą m.in. wyboru oferty wykonawcy zamówienia publicznego na przebudowę jednego z lokali gastronomicznych i kilkunastu innych, czym wyrządził szkodę majątkową w kwocie co najmniej 1.292.822 zł.

Zarzuty te postawiono w oparciu o zebraną dokumentację, zeznania przesłuchanych świadków, opinię biegłych z dziedziny rachunkowości finansowej, budownictwa, a także na podstawie innych, zebranych w trakcie śledztwa dowodów. Po przedstawieniu zarzutów osoba ta została przesłuchana – nie przyznała się do stawianych jej zarzutów i złożyła wyjaśnienia, które podlegają dalszej weryfikacji.  

Gdyby zarzuty stawiane przez Prokuraturę Rejonową w Ostrzeszowie potwierdziły się, a były prezes spółki miejskiej stanął przed sądem, grozi mu kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne