niedziela, 26 maja 2024, 8:00

Przynieś pyrę – wygraj nagrodę!

Jesień zawitała na dobre, a wraz z nią jesienne zbiory. Wyhodowałeś pyrę-giganta na wielkopolskiej ziemi? Przynieś ją na konkurs! Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Pomysłodawcą konkursu na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry pn. „Pyra i kapustka to do pysznego dania przepustka” jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wydarzenie odbędzie się 8 października 2022 r. w Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie przy ul. Piastowskiej 3.   Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 12:00.

Przedsięwzięcie ma na celu promocję pyry (ziemniaka), która od lat stanowi wizytówkę Wielkopolski, a także kultywowanie regionalnych tradycji kulinarnych oraz integrację lokalnej społeczności i zaangażowanie jej do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W trakcie wydarzenia przewidziane są liczne atrakcje. Skosztować będzie można lokalnych wyrobów, a całość dopełnią występy artystyczne. Komisja Konkursowa wybierze najlepsze potrawy z pyry i kapusty oraz najcięższe pyry, które zostaną nagrodzone. Widzimy się już w najbliższą sobotę 8 października! Serdecznie zapraszamy.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne