czwartek, 23 maja 2024, 11:41

Byki zabiły mężczyznę

Dziś chwilę przed godziną 7 rano, w Kaliszkowicach Kaliskich (gmina Mikstat) doszło do szokującej tragedii.

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymało zgłoszenie o agresywnych bykach, które poraniły właściciela gospodarstwa. Przybyli na miejsce strażacy zastali patrol policji, który udzielał już pomocy nieprzytomnemu rolnikowi, policjanci podjęli również próbę, by zagonić byki do budynków gospodarczych.

Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia – oddzielono poszkodowanego od biegających zwierząt wozem strażackim oraz radiowozem policyjnym. Do czasu przyjazdu pogotowia udzielano także kwalifikowanej pierwszej pomocy zaatakowanemu mężczyźnie, jego stan był bardzo poważny. Ratownicy medyczni kontynuowali RKO, a strażacy wspomagali ich działania.

Chwilę później okazało się, że jest także druga poszkodowana osoba – kobieta która również została zaatakowana przez byki, podjęto reanimację.

Niestety, obrażenia mężczyzny były tak poważne, że jego życia nie udało się uratować. Zmarł na miejscu. Natomiast poszkodowaną kobietę (żonę zabitego przez byki mężczyzny) przetransportowano do szpitala.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy 36-latek, właściciel gospodarstwa, najprawdopodobniej próbował zagonić byki do budynków gospodarczych. Dlaczego zaatakowały i jakie dokładnie były okoliczności tragedii wyjaśni prokuratura.

 

Na podstawie oprac. str. Noemi Biel

Fot. KP PSP Ostrzeszów

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne