wtorek, 23 lipca 2024, 9:47

Zatrzymani za wysadzenie bankomatu

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych za wysadzenie bankomatu w Kwilczu. Wybuch zniszczył część budynku i doprowadził do pożaru. Podejrzani byli już w przeszłości karani. Teraz grozi im dodatkowo kara do 10 lat więzienia.

28 września na terenie województwa lubuskiego, w uzgodnieniu z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu, policjanci z KWP Poznań zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w wysadzeniu bankomatu. W akcji zatrzymania uczestniczyli także funkcjonariusze z KWP Opole i KWP Gorzów Wlkp.
W nocy 23 września w Kwilczu (koło Międzychodu) doszło do eksplozji bankomatu. Siła wybuchu była tak duża, że znacznemu uszkodzeniu uległ budynek, w którym znajdował się bankomat. Dodatkowo eksplozja doprowadziła do pożaru budynku i zaparkowanego w pobliżu samochodu.
Sprawcy nie zdołali ukraść pieniędzy z powodu rozmiaru zniszczeń.
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu. Na podstawie zebranych informacji wytypowano podejrzanych. Byli to (wcześniej karani) dwaj mężczyźni pochodzący z woj. lubuskiego.
Prokurator Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania włamania i kradzieży pieniędzy oraz uszkodzenia mienia.
Mężczyźni zostali aresztowani, grozi im do 10 lat więzienia.

www.wielkopolska.policja.gov.pl


Z pytaniem, czy zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z wysadzeniem bankomatu w Grabowie, zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, mł. insp. Andrzeja Borowiaka.
W odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że policjanci zakładają, że zatrzymani mężczyźni, mogą mieć „na koncie” również inne tego typu przestępstwa. W województwie wielkopolskim w tym roku odnotowano siedemnaście takich przypadków; teraz funkcjonariusze będą wszystko weryfikować. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne