niedziela, 23 czerwca 2024, 18:47

To nie byli policjanci, tylko „przebierańcy”

W tygodniu świątecznym mieszkańcy powiatu kępińskiego otrzymywali telefony od rzekomych policjantów z fałszywymi informacjami o wypadkach drogowych ich najbliższych.
Jednocześnie do funkcjonariuszy policji docierały sygnały od mieszkańców o telefonach, w których informowano ich o wypadkach z udziałem ich najbliższych oraz o obowiązku zapłacenia kary grzywny. Policjanci reagowali na każdy taki sygnał.

To właśnie dzięki dobrej współpracy dzielnicowego z Posterunku Policji w Bralinie oraz świadomości mieszkańców gminy Bralin udało się zatrzymać w Nowej Wsi Książęcej 41-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego – oszust przyszedł do 72- letniej kobiety odebrać przygotowane dla niego pieniądze.
W toku dalszych czynności okazało się, że „naciągacz” kilka godzin wcześniej oszukał w ten sposób 76 -letnią mieszkankę gminy Blizanów. Na szczęście tym razem 27.000 złotych odzyskano i przekazano prawowitej właścicielce.
Mundurowi apelują do wszystkich, aby zachować czujność oraz opanowanie. O każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie informować policję.
Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie „akcjach”, których finałem ma być przekazanie pieniędzy.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne