poniedziałek, 20 maja 2024, 5:39

Piątka w „polówce”- pojawiły się problemy…

W minioną niedzielę, około godziny 4.00 rano, ostrzeszowscy funkcjonariusze zatrzymali w Olszynie do kontroli volkswagena polo – autem jechało pięć osób.

Podczas legitymowania kierowca i pasażer siedzący z przodu zachowywali się nerwowo; policjanci przystąpili więc do kontroli przewożonego bagażu i wnętrza pojazdu – na podłodze, obok miejsca pasażera, mundurowi znaleźli woreczek z zawartością suszu roślinnego. Żadna z osób nie potrafiła wskazać czyja to własność, dlatego podjęto decyzję o zatrzymaniu całej piątki i przewiezieniu ich do ostrzeszowskiej komendy.
Na tym nie koniec – podczas kontroli osobistej zatrzymanych, przy jednym z nich (22-letnim mieszkańcu powiatu ostrowskiego), policjanci znaleźli ok. 16 gramów marihuany, ok. 5 gramów kryształków metaamfetaminy oraz 18 tabletek ecstasy (wszystkie środki należały do niego).
Z uwagi na znalezione przy 22-latku narkotyki, towarzyszącego mu kierowcę (20-latka, również mieszkańca powiatu ostrowskiego), jak i pozostałe osoby: 17-letnią kobietę oraz 20- i 34-letniego mężczyznę, poddano testom na zawartość środków odurzających w organizmie – pozytywny wynik pojawił się u trójki z nich. Ponadto od kierowcy, który także miał pozytywny wynik testu, pobrano krew do dalszych badań.
Osoby „z pozytywnym wynikiem” noc spędziły w policyjnym areszcie, pozostałą dwójkę zwolniono.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne