sobota, 13 lipca 2024, 10:42

Specjalizowali się w autach kradzionych w Wielkopolsce i Niemczech

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu zatrzymali dwie osoby, zajmujące się kradzieżami i paserstwem pojazdów francuskich marek. Działali na terenie Wielkopolski i Niemiec. Do zatrzymania doszło pod koniec lutego br. Zatrzymani to 32 i 36 latek, mieszkańcy Poznania i Śremu. Podczas realizacji sprawy odzyskano dwa pojazdy marki Renault Koleos o wartości 80 tys. złotych (jeden na terenie pow. śremskiego, drugi w Poznaniu).

Po sprawdzeniu okazało się, że obaj mężczyźni byli także poszukiwani do odbycia kar pozbawienia wolności za inne przestępstwa.
Kolejna realizacja to początek kwietnia br. Policjanci na jednej z posesji na poznańskiej Wildzie zlikwidowali „dziuplę” samochodową. Zabezpieczyli tam szereg części od samochodów marki Renault, pochodzących z aut skradzionych na terenie Niemiec oraz przedmioty służące do kradzieży pojazdów oraz zagłuszania systemów GPS. Na tej posesji odzyskali również renault megane warte 40 tys. złotych. Do tej sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn; jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i paserstwa; także był poszukiwany.
Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Wilda zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Wobec drugiego z mężczyzn, który usłyszał również zarzut kradzieży z włamaniem, prokuratura zastosowała poręczenie majątkowe i policyjny dozór.
Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Andrzej Borowiak
KWP Poznań

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne