niedziela, 21 lipca 2024, 0:37

Koronawirus w ostrzeszowskim szpitalu – komunikat starosty

– 15 maja, o godz. 11.53, do ostrzeszowskiego szpitala został przyjęty mężczyzna z osłabieniem i biegunką. Chory nie wykazywał charakterystycznych objawów COVID-19, nie miał podwyższonej temperatury ani duszności. Pacjent został skierowany na oddział wewnętrzny, gdzie podczas procesu diagnostycznego lekarze nabrali podejrzeń co do możliwego zarażenia chorego koronawirusem.

Ponieważ badania wykazały zmiany w płucach charakterystyczne dla COVID-19, pacjent został ok. godziny 24.00 przetransportowany do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Wynik potwierdzający zakażenie Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia otrzymało w niedzielę o godz. 21.00.
– W związku z zaistniałą sytuacją oddział wewnętrzny ostrzeszowskiego szpitala został zamknięty – wstrzymane są wszystkie wypisy oraz przyjęcia. Z 9 pacjentami przebywa 5 pielęgniarek; wszyscy mają bezwzględny zakaz opuszczania oddziału. Wszyscy będą przebywali na zamkniętym oddziale do czasu otrzymania wyników badań wymazowych, które zostaną przeprowadzone w siódmej dobie, czyli 22 maja. Domowej kwarantannie zostało poddanych 8 pielęgniarek.
– Pozostałe oddziały szpitala pracują normalnie. Podobnie izba przyjęć, ponieważ zostały zachowane wszystkie wymagane procedury, a personel był w pełni zabezpieczony; pomieszczenia zostały kilkakrotnie zdezynfekowane i ozonowane.
– W poniedziałek, o godz. 10.00, starosta zwołał e-sztab kryzysowy z udziałem szefów służb mundurowych oraz sanitarnych, a także Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia oraz miasta i gminy Ostrzeszów. Krok po kroku omówiono przebieg zdarzeń w szpitalu oraz podjęte działania. Zapewniono też miejsce do ewentualnej kwarantanny personelu medycznego.
– Starosta jest w stałym kontakcie z wojewodą wielkopolskim.
– Inspekcja sanitarna podjęła również działania w celu odizolowania osób, które miały kontakt z osobą zakażoną poza terenem szpitala.
– Wszystkie służby pozostają w stałym kontakcie.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne