sobota, 20 kwietnia 2024, 9:52

Łupy odzyskane – złodziej jest już w areszcie

Na początku lipca br. nasza policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi należących do tzw. firmy zewnętrznej, która wykonywała prace remontowe na terenie jednego z prywatnych przedsiębiorstw w Mikstacie. Skradzione mienie pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 6.000 zł.

Funkcjonariusze z posterunku w Mikstacie od początku typowali, kto stoi za kradzieżą – przypuszczenia okazały się trafne. Elektronarzędzia ukradł pracownik firmy budowlanej – mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który podstępem wszedł w posiadanie klucza do magazynu, a następnie wyniósł z niego wartościowe przedmioty.

Mężczyzna skradzione rzeczy sprzedał w jednym z lombardów na terenie powiatu ostrowskiego. Odzyskane elektronarzędzia zwrócono już prawowitemu właścicielowi.

Przy okazji wyszło na jaw, że to nie jedyny łup nieuczciwego pracownika. Okazało się także, że mężczyzna w przeszłości dokonał licznych kradzieży (m.in. roweru w Grabowie, jednoślad również został odzyskany i zwrócony właścicielowi), a także popełnił inne przestępstwa.

Obecnie sprawca jest zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym w Ostrowie Wlkp.


Źródło: KPP Ostrzeszów

(r)

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne