czwartek, 23 maja 2024, 20:13

OSP Bukownica zwycięzcą Pikniku Strażackiego

Piknik Strażacki jaki odbył się 1 maja w Bobrownikach będzie kojarzył się wszystkim uczestnikom ze świetną zabawą, znakomitą pogodą i… zwycięstwem strażaków z Bukownicy. To właśnie druhowie z tamtejszej jednostki OSP okazali się najlepsi w rywalizacji ekip strażackich z terenu miasta i gminy Grabów nad Prosną. Zmagania te stanowiły główny punkt piknikowego programu, nic dziwnego, że emocji nie zabrakło do końca, czyli ostatniej z sześciu konkurencji przygotowanych przez organizatorów.

Bo choć walczono „na luzie” i „z przymrużeniem oka”, to przecież żadnej drużynie i żadnemu strażakowi woli walki odmówić nie można. Ostatecznie, po rozegraniu wszystkich konkurencji, w najlepszej trójce znalazły się drużyny: OSP Bukownica, OSP Książenice i OSP Dębicze.
Bukownica nie tylko zwyciężyła w piknikowej rywalizacji, ale także udowodniła, że ma zdolne młode kadry. Młodzieżówka tamtejszej jednostki OSP dała pokaz musztry i umiejętności gaśniczych. Opiekunem drużyny jest dh Marek Smardz. Zaprezentowano też pokaz z dziedziny ratownictwa wodno-lodowego, z czym wystąpili druhowie z OSP Grabów nad Prosną. Taka specjalistyczna grupa ratownicza działa tam od 2016 r.
Organizatorami pikniku byli: Miasto i Gmina Grabów nad Prosną, Miejsko-Gminny Związek OSP RP w Grabowie nad Prosną oraz OSP Bobrowniki. O to, by nikt nie odszedł głodny zadbały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Na innym stoisku serwowano zaś smakowite „Bobrowskie jadło”, zaś najmłodsi mogli zabawić się w strażaków dosiadając zabytkowego wozu strażackiego, który przyjechał tu z Marszałek albo zaglądając do współczesnych wozów bojowych. Ponieważ pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała, to nie będzie przesadą stwierdzenie, że w pikniku uczestniczyli niemal wszyscy mieszkańcy Bobrownik i bardzo wielu z sąsiednich miejscowości.

K.J.


Więcej nt. Pikniku Strażackiego – w najnowszym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne