poniedziałek, 15 lipca 2024, 16:46

Pomnik w Końcu Świata, który upamiętnia ludzkość

PAMIĘCI LUDZKOŚCI, KTÓRA NIE PATRZYŁA W GÓRĘ – te słowa widnieją na pomniku wzniesionym w miejscowości Koniec Świata. Monument jest największym monolitem chromowanym natryskowo w Polsce.

Waży 1700 kilogramów, ma 4 metry wysokości, przedstawia meteoryt i nawiązuje tym samym do ogromnego zagrożenia, przedstawionego w najnowszym filmie fabularnym „Nie patrz w górę” w reżyserii Adama McKay’a.
W filmie McKay’a naukowcy Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po systemie słonecznym krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, niewiele osób się nią przejmuje, a społeczeństwo zmanipulowane słowami polityków (Meryl Streep) zamiast zatrzymać się i „spojrzeć w górę”, skupia się na obracaniu zagrożenia w żart i czerpaniu z niego zysków. Zbliżająca się do naszej planety kometa wielkości Mount Everest to klikalny temat show-biznesowy czy niepowtarzalna okazja do zrobienia idealnego selfie!
Postawienie pomnika to dodatkowa atrakcja turystyczna, która przyciągnie jeszcze więcej turystów do Końca Świata. Nieważne, czy widziałeś już film „Nie patrz w górę” – wybierz się na wycieczkę i zobacz pomnik na własne oczy! Od 29 grudnia możesz również odebrać wyjątkowe pamiątki w Urzędzie Gminy Kraszewice. Gadżety będą dostępne do wyczerpania zapasów w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku na hasło: Ja w sprawie Końca Świata.
Obejrzyj też relację z Końca Świata!
Więcej nt. tego „kosmicznego” przedsięwzięcia – w pierwszym noworocznym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.

{youtube}https://youtu.be/-XB0KAzkq9U{/youtube}

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne