sobota, 13 lipca 2024, 12:16

Już niewiele czasu pozostało by złożyć PIT

  • Czas na złożenie zeznania podatkowego PIT – zgodnie
    z przepisami – mija z końcem kwietnia.
  • Najszybciej i najwygodniej rozliczyć się z fiskusem elektronicznie – w usłudze Twój e-PIT lub za pomocą e-Deklaracji.
  • W Wielkopolsce e-PITy to średnio aż 94% wszystkich składanych deklaracji PIT.W skali całego kraju 91% wszystkich dotychczas złożonych zeznań PIT wpłynęło do urzędów skarbowych w formie elektronicznej. W samej Wielkopolsce w przypadku najpopularniejszego formularza PIT-37 to średnio aż 94%, a w powiecie ostrzeszowskim e-deklaracje stanowią ok. 91% wszystkich złożonych PIT-ów.
Najprościej rozliczyć się w usłudze Twój e-PIT, dostępnej w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) na stronie podatki.gov.pl. Można tam znaleźć przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Po sprawdzeniu i ewentualnym uzupełnieniu dodatkowych danych, wystarczy kilka kliknięć, by zeznanie podatkowe trafiło bezpośrednio do urzędu skarbowego.
W wyniku rocznego rozliczenia PIT statystycznie więcej osób otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku niż musi podatek dopłacić. Nawet, jeśli w tym roku znajdziemy się w tej drugiej grupie, warto pamiętać, że sam fakt złożenia zeznania PIT nie oznacza, że w tym samym momencie musimy dokonać wpłaty podatku. – mówi rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, Małgorzata Spychała-Szuszczyńska – Ważne, aby zrobić to do końca kwietnia na indywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy).
Indywidualny numer rachunku do wpłaty należnego podatku znaleźć można po zalogowaniu do e-Urzędu Skarbowego.
Informacje związane z rozliczeniem podatku PIT za 2020 r., podatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl w dedykowanej zakładce Twój e-PIT.
Przypominamy: W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie: podatki.gov.pl.

Karolina Mikołajczyk

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne