Reklama

poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 12:41

Będzie bezpieczniej na Łąkowej

Powiat ostrzeszowski otrzymał promesę na 80% dofinansowanie do inwestycji mającej na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie dwóch przejść dla pieszych na ul. Łąkowej w Ostrzeszowie.

Nabór ogłosił Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie zadań powiatowych i gminnych mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Powiat ostrzeszowski zgłosił do dofinansowania dwa wnioski:
– poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na wyniesionym przejściu dla pieszych na drodze powiatowej nr 5611P ul. Łąkowa w Ostrzeszowie. (przy przedszkolu)
– poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na wyniesionym przejściu dla pieszych na drodze powiatowej 5611P ul. Łąkowa w Ostrzeszowie wraz z wyniesionym skrzyżowaniem i przejściem dla pieszych na ul. Sportowej. (przy Szkole Podstawowej nr 1)
W ramach poprawy bezpieczeństwa planuje się wyniesienie przejść dla pieszych, doświetlenie oraz montaż znaków aktywnych. Termin realizacji robót dla I i II części zamówienia od dnia podpisania umowy to 30 czerwca 2022 roku.
15 grudnia zostały podpisane umowy (na każdy wniosek odrębna) z wykonawcą – Adrianem Gmerkiem – właścicielem Budownictwa Drogowego i Ogólnego „BUDO-SAG” Gmerek w Ostrzeszowie.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne