niedziela, 23 czerwca 2024, 19:12

Działo się na Końcu Świata!

Jest taki dzień w roku, kiedy wszystkie drogi prowadzą na… Koniec Świata. Tym dniem jest ostatnia niedziela września. Od czterech lat właśnie wtedy, w tej maleńkiej miejscowości odbywa się wielka impreza kulinarno – kulturalno – sportowa, podczas której przy muzyce, w biegu i ze smakiem, żegna się lato i wita nadciągającą jesień. Stąd też nazwa imprezy „SMAKI JESIENI NA KOŃCU ŚWIATA”, którą, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, organizuje gmina Kraszewice.
Potrzeby kulinarne i smakowe można było zaspokoić wytrawnymi potrawami serwowanymi przez liczne koła gospodyń z gminy Kraszewice. Motywem przewodnim tegorocznych „Smaków jesieni” były potrawy z ziemniaka.

Smakom kulinarnym towarzyszyły skoczne melodie, grane przez orkiestrę dętą OSP z Kraszewic. Na swojską nutę śpiewały zespoły folklorystyczne: „Harmonia” z Grabowa, miejscowe „Zaprośnianki”, a także „Brzezinianie”, „Kobylogórzanie” i „Rogaszanie”. Nieco bardziej współczesną muzykę zaprezentował zespół „NICRAM”.
Nierozłącznie ze „Smakami Jesieni” odbywa się bieg na 5 km. Organizacją zawodów sprawnie dowodził Radosław Gatkowski. Tak, jak poprzednie, również tegoroczny bieg miał charakter charytatywny. Każde 10 zł ze startowego przeznaczone zostało na rehabilitację Krzysia Dorucha, chłopca z porażeniem mózgowym. Malownicza trasa prowadziła duktami leśnymi wokół zbiornika wodnego. Bieg ukończyło 89 biegaczy, a najszybciej metę przeciął zawodnik „Orkana” Ostrzeszów – Damian Janicki. Najlepszą z pań była Daria Zborowska z Pisarzowic. Specjalną nagrodę otrzymał pochodzący z Racławic, Andrzej Jen. Tę samą, 5-kilometrową trasę pokonywali też uczestnicy nordic walking. Najlepsi okazali się goście z Bełchatowa, którzy przyjechali tutaj liczną grupą, wraz z prezydentem miasta!
Gratulacje dla organizatorów festynu na czele z wójtem Konradem Kuświkiem i prowadzącym całą imprezę Maciejem Zadką, nie pomijając osób, których zaangażowanie spowodowało, że w tej małej miejscowości, aż tyle się działo.

W.J.

 

IV BIEG NA KOŃCU ŚWIATA

Na dystansie 5 km zawodnicy rywalizowali o puchar wójta gminy Kraszewice.

Oto wyniki:

MĘŻCZYŹNI

OPEN
1. Dominik JANICKI (Ostrzeszów)
2. Sławomir Dąbrowski (Siedlików)
3. Aleksander Dzięcielski (Mińsk Mazowiecki)

NAJLEPSI W POWIECIE
1. Mateusz STERNAL (Ostrzeszów)
2. Jakub Grzesiek (Kraszewice)
3. Maciej Marczak (Doruchów)

NAJLEPSI W GMINIE KRASZEWICE
1. Artur BIERSKI (Kraszewice)
2. Łukasz Grzesiek (Kraszewice)
3. Kornel Konieczny (Kraszewice)

KOBIETY

OPEN
1. Daria ZBOROWSKA (Pisarzowice)
2. Dominika Konopa (Kalisz)
3. Paulina Rybczyńska (Kobyla Góra)

NAJLEPSZE W POWIECIE
1. Klaudia ROSZYKIEWICZ (Ostrzeszów)
2. Monika Włodarczyk (Ostrzeszów)
3. Angelika Zawierta (Ostrzeszów)

NAJLEPSZE W GMINIE KRASZEWICE
1. Kazimiera WIĘCŁAW (Kraszewice)
2. Ewa Piekielna (Racławice)
3. Beata Kowalczyk (Racławice)

UWAGA: Zawodnicy i zawodniczki sklasyfikowani w pierwszej trójce open nie byli brani pod uwagę w klasyfikacjach powiatowych i gminnych.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne