czwartek, 23 maja 2024, 11:35

Mieszkaniec naszego powiatu zginął w wypadku koło Środy Wlkp.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na 326. kilometrze drogi krajowej „11”, pomiędzy miejscowością Miąskowo a Bronisławem (powiat średzki).

Policjanci ustalili, że kierujący citroenem jumperem (63-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego), jadąc od strony Jarocina w kierunku Poznania, z niewyjaśnionej przyczyny, zjechał busem na przeciwległy pas ruchu i tam auto zahaczyło lusterkiem o, jadącego z przeciwka, reanault mastera (kierował nim obywatel Ukrainy). Następnie bus zderzył się czołowo z dodgem caravanem (kierował nim 47-latek z Jarocina), i z kolejnym autem – jaguarem (kierujący i pasażerka z Ostrowa Wlkp.).
Niestety, 63-letni mieszkaniec naszego powiatu zmarł podczas transportu śmigłowcem LPR-u.
Kierowcę dodge’a, w bardzo ciężkim stanie, przewieziono do szpitala we Wrześni.
Ostrowianie podróżujący jaguarem odnieśli mniej dotkliwe obrażenia.
Na polecenie prokuratora zwłoki 63-latka zabezpieczono do badań sekcyjnych w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu; jego samochód zabezpieczono do badań, które prowadzone będą przez biegłego z dziedziny mechanoskopii.
Wykonano również oględziny wszystkich pojazdów i miejsca wypadku; zabezpieczono ślady w celu ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia – informuje oficer prasowy KPP w Środzie Wielkopolskiej, st. asp. Edyta Kwietniewska. (r)

Więcej informacji www.jarocinska.pl


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne