czwartek, 23 maja 2024, 11:03

Co się dzieje?

Wczoraj na drogach powiatu odnotowano kilka zdarzeń drogowych; dzisiaj rano również doszło już do zderzenia na krajowej „11”.

Na pogodę oraz warunki drogowe kierowcy nie powinni narzekać; jedynie oślepiające słońce może powodować jakieś utrudnienia.
Więc co się dzieje? – nieostrożność, brak koncentracji, warunki biometeo czy pośpiech?
O pierwszym zdarzeniu pisaliśmy już w odrębnym artykule; po godz. 9.00 w Rogaszycach zderzyły się dwie osobówki. Już wiadomo, że zawinił kierowca dodge’a nitro (42-letni mieszkaniec Ostrzeszowa), który podczas wymijania stracił panowanie nad autem, a skutkiem było uderzenie boczne w audi A4 (prowadził je 29-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów).
Około godziny 14.00 na ul. Wojska Polskiego (krajowa „11”), 82-letni ostrzeszowianin, kierując mercedesem, podczas włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa peugeotowi 208 i doprowadził do zderzenia. Francuskim autem kierowała 20-letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp.; kobietę przewieziono do szpitala, na szczęście jej obrażenia nie są jednak poważne.
Starszemu panu, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy; sporządzono również dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.
Pół godziny później w Bukownicy, 45-letni mieszkaniec Opola, kierując audi A1, podczas zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa hyundaiowi i30 i doprowadził do kolizji. Poszkodowanym jest 27-letni mieszkaniec Grabowa.  
Dzisiaj przed godziną 9.00, na DK 11 w miejscowości Turze, doszło do zdarzenia (najechanie na tył), w którym uczestniczyło dostawcze iveco, fiat stilo i ciągnik siodłowy scania.
Jedna osoba trafiła do szpitala.
Strażacy kierowali ruchem wahadłowo, policjanci z drogówki ustalali szczegóły kolizji. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne