wtorek, 23 lipca 2024, 11:36

„Seniorze, nie jesteś sam”

16 kwietnia 2019 roku (wtorek) o godzinie 11.00 w Bibliotece Publicznej przy ulicy Kaliskiej 22 w Grabowie nad Prosną w ramach kampanii „Seniorze, nie jesteś sam” Miasto i Gmina Grabów nad Prosną organizuje bezpłatne godzinne szkolenie dla seniorów z zakresu:

  • umów zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa na tzw. „prezentacjach”- gdzie szukać informacji o przedsiębiorcy, który proponuje zawarcie umowy, jakie prawa posiada konsument zawierający taką umowę, a jakie obowiązki ma przedsiębiorca?
  • prawa do odstąpienia od umowy zawartej na tzw. „prezentacjach”- sposób odstąpienia od umowy, termin na odstąpienie i inne zagadnienia praktyczne,
  • jak reklamować towar – czym jest gwarancja i rękojmia, w jakim terminie mogę złożyć reklamacje i czego mogę żądać od gwaranta lub sprzedawcy w przypadku wady towaru?
  • zwrotu towarów – czy mogę się rozmyślić i zwrócić zakupiony towar?
  • towarów niezamówionych i zawieranych umów przez telefon – czy muszę płacić za niezamówiony towar, czy umowa zawarta telefonicznie przez akwizytora jest dla mnie wiążąca?

Szkolenie przeprowadzi osoba z Inspekcji Handlowej w Poznaniu, która podzieli się z Państwem wiedzą dotyczącą ww. tematyki oraz przekaże materiały edukacyjne.
Wszystkich zainteresowanych Seniorów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na ten temat, serdecznie zapraszamy.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne