czwartek, 23 maja 2024, 12:21

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek: wakacje 2020

W związku z rozpoczęciem się wakacji, chciałbym zaapelować do wszystkich dzieci oraz młodzieży o rozwagę i rozsądek.
Czas wakacji to niestety często okazja do pierwszego kontaktu z alkoholem i innymi używkami. Nie trzeba udowadniać, że tego typu środki mają zły wpływ na zdrowie młodego człowieka. Wakacje trwają dwa miesiące, a skutki złej decyzji, również w wyniku złamania prawa, możemy odczuwać całe życie.

Swój apel kieruję również do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o konsekwencjach, jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu czy zażywanie narkotyków.
Drodzy rodzice, pamiętajmy o sprawowaniu opieki nad naszymi pociechami! Urlop nie zwalnia nas z obowiązków, które na nas spoczywają.
Te wakacje są szczególne – epidemia koronawirusa wciąż obliguje nas do przestrzegania reżimu sanitarnego – zasłaniajmy usta i nos w miejscach, w których nie mamy możliwości zachować odpowiedniej odległości od innych osób. Używajmy maseczek w komunikacji publicznej, sklepach czy kościołach.
Nie zapominajmy również o naszych seniorach; do KPP w Ostrzeszowie co jakiś czas wpływają nowe zawiadomienia o oszustwach dokonywanych na osobach starszych. Starsi ludzie często mają problem z radzeniem sobie w życiu codziennym, dlatego zwracajmy na nich uwagę, starajmy się pomóc. Wysokie temperatury, które na pewno w tym okresie na nas czekają, są także dużym zagrożeniem dla seniorów.

Rzecznik KPP Ostrzeszów

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne