piątek, 21 czerwca 2024, 7:07

„Szuwary” Ostrzeszów najlepsze w Polsce!

Nasza drużyna wygrała turniej w Bełchatowie, w polu pozostawiając między innymi Mistrzów Polski Bałtyckie Foki oraz międzynarodowy skład Swiss Mix. To największy sukces w historii klubu z Ostrzeszowa!


Przed turniejem Aquaattack, który odbył się 10 listopada w Bełchatowie, raczej nikt nie typował drużyny z Ostrzeszowa jako zwycięzcy. Drugie lub trzecie miejsce byłoby dla nas i tak sporym sukcesem. Ale nasi juniorzy Zuzia Dominik, Kacper Bąk, Jakub Dominik, Wojtek Oleszowski i Mateusz Bacik za nic mieli sobie prognozy. Od początku zdecydowanie szli „po swoje”.
W pierwszej fazie turnieju wygrali 4 z 5 meczów i pewnie awansowali do Grupy Mistrzowskiej drugiej części rozgrywek. Tam toczyli zażarte boje. O osiągniętych remisach lub zwycięstwach czasami decydowały niuanse, pojedyncze bramki, których w sumie padało bardzo dużo. „Szuwary” – w tej części turnieju wspierane przez trzech naszych seniorów: Irka Wołocha, Arka Skrobka i Tomka Kawalera – nie przegrały ani jednego spotkania.
W ostatecznym bilansie zawodów drużyna z Ostrzeszowa zrównała się punktami z międzynarodowym składem Swiss Mix, ale przez lepszy bilans w bezpośrednim pojedynku uplasowała się wyżej w tabeli i jednocześnie wygrała cały turniej! To bez wątpienia największy sukces w historii klubu z naszego miasta! Możemy głośno powiedzieć, że „Szuwary” Ostrzeszów są obecnie najlepszym zespołem w Polsce! I będzie tak co najmniej do stycznia 2020 roku, kiedy w Gdańsku odbędzie się kolejny turniej hokeja podwodnego.
– Ten sukces to dowód na to, że nasza czteroletnia praca nie poszła na marne – mówi Mariusz Grzęda, obecny prezes klubu. – Zaczynaliśmy skromnie, bawiąc się hokejem. I nadal bawi nas ten nietypowy sport, ale jednocześnie cały czas się rozwijamy. Warto podkreślić, że „Szuwary” startowały jako kilkuosobowa grupa kumpli. Przez ostatnie cztery lata wiele się zmieniło. Zaangażowaliśmy do drużyny młode osoby, które teraz odpłacają nam się tak pięknymi wynikami jak ten w Bełchatowie. W międzyczasie zorganizowaliśmy też turnieje hokeja podwodnego i szkolenia z nurkowania dla dzieci w Ostrzeszowie – to też nasz sukces. O tym, że ten sport rozwija się w naszym mieście, niech świadczy fakt, że przed rokiem założyliśmy drugą drużynę: „Sitowie” Rojów, która radzi sobie coraz lepiej. Na turnieju w Bełchatowie awansowała do Grupy Mistrzowskiej, zajmując ostatecznie 6. miejsce w zawodach (na 12 drużyn). Udało nam się stworzyć świetną ekipę, liczącą obecnie 24 zawodników. Nadal jednak jesteśmy otwarci na nowe osoby. Jesteśmy świetną grupą – zarówno na dnie (basenu), jak i na brzegu. Na wszystko ciężko pracujemy. Ciężko ćwiczymy, od czterech lat nie opuściliśmy żadnych zawodów w kraju, a nawet pokusiliśmy się o dwa turnieje za granicą. I tym sposobem powoli odnosimy kolejne małe sukcesy.
Przypomnijmy, że klub działa od jesieni 2015 roku. Treningi „Szuwarów” (i „Sitowia”) odbywają się w poniedziałki o godz. 20.30 na basenie Oceanik w Ostrzeszowie. Wpadnij sprawdzić się w tym nietypowym sporcie!
Strona internetowa klubu: https://www.facebook.com/szuwaryostrzeszow
BB

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne