czwartek, 23 maja 2024, 21:40

Rasizm. Brak tolerancji. Antyfeminizm. Wulgaryzm. Chamstwo.

Czy takie treści powinny znajdować się na Facebooku oraz innych internetowych portalach kogokolwiek, a tym bardziej radnego?

Ostatnio do redakcji napłynęły trzy informacje, w tym jedna anonimowa, dotyczące wpisów na fb radnego Ostrzeszowa Michała W. Do informacji dołączone były screeny niektórych stron (zamieszczamy je poniżej). Nie dowierzaliśmy. Aby więc sprawdzić, weszliśmy na profil radnego. I… włos nam się zjeżył!
Treści znajdujące się na Facebooku radnego pełne są jadu, cynizmu, uwłaczają wyborcom prezydenta Andrzeja Dudy. Uwłaczają godności kobiet, nie tolerują i, to w sposób niewybredny, poglądów innych.
Panie radny, doskonale wpisuje się pan w mowę nienawiści, którą zwolennicy Rafała Trzaskowskiego zarzucają drugiej stronie politycznej. Czy tak ma wyglądać tolerancja i dialog według wyborców R. Trzaskowskiego?
Jeśli takimi „argumentami” kieruje się pan, zasiadając w ławach Rady Miejskiej Ostrzeszowa, to jestem mocno zaniepokojona o przyszłość mojej małej Ojczyzny.
Demokracja i tolerancja oraz to, że się różnimy w poglądach, to wartości nie do przecenienia, ale tylko wtedy, gdy działają na równych prawach, gdy dyskutuje się na argumenty, a nie zieje nienawiścią do tych, którzy „ośmielają się” myśleć inaczej niż pan. Właściwie nie ma się co dziwić, bo gdy brakuje argumentów, pojawia się agresja, atak, kłamstwa…
Proponuję odrobinę autorefleksji i odcięcia się od tej karczemnej, prostackiej i ohydnej narracji. Wprawdzie umieścił pan na swoim fb słowa: Młody, wykształcony, ułożony, pracowity, odpowiedzialny sumienny i prawdomówny. Tego wszystkiego o mnie powiedzieć nie można, ale niech pan nie zapomina, że, mimo wszystko, jest pan radnym, co jednak do czegoś zobowiązuje.
Jeden z czytelników w liście do nas napisał: Przesyłam, z głęboką prośbą o opublikowanie, obrazek zamieszczony na Facebooku przez radnego Rady Miejskiej Ostrzeszów Michała W.
Ten chamski w swej treści obrazek zawiera nie tylko nienawistne treści, ale jest również typowym przykładem rasizmu oraz pornografii.
Interesuje mnie, co na ten temat ma do powiedzenia burmistrz Jędrowiak, zdeklarowany wróg mowy nienawiści, przecież obrazek ten zamieścił człowiek stanowiący bezpośrednie zaplecze burmistrza.
Mam nadzieję, że radny Michał W. potrafi wykrzesać z siebie resztki honoru i złoży mandat radnego. Niedopuszczalne jest, żeby ludzie o takich poglądach reprezentowali mieszkańców gminy. Liczę na zdecydowane odcięcie się burmistrza od tej mowy nienawiści.

R.R. Dadaczyński

A drugi był bardzo lakoniczny: Takie posty zamieszcza na fb radny. Czy to przystoi radnemu?!
Może trzeba by się nad tym zastanowić.

J. Szmatuła

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne