środa, 22 maja 2024, 10:54

Anioły podzieliły się dobrem!

38.305,75 zł taką sumę zebrano podczas III Powiatowego Kiermaszu Charytatywnego PODZIEL SIĘ DOBREM, który odbył się 22 kwietnia jednocześnie w sześciu gminach powiatu ostrzeszowskiego. Dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz 21 nieuleczalnie chorych dzieci, mieszkających na terenie powiatu. Organizatorem kiermaszu była Grupa dobroczynna Anieli w Bieli.

Nad przygotowaniami i przebiegiem kiermaszu w całym powiecie czuwała Justyna Ptak. Z kolei w każdej miejscowości został wyznaczony koordynator, który odpowiadał
za organizację kiermaszu w swojej gminie. I tak w Ostrzeszowie była to Wioletta Pyta,
w Doruchowie Agnieszka Kuchta-Budzik, w  Czajkowie Bożena Wysota, w Mikstacie Wioleta Kozłowska, a w Kraszewicach Ewa Nowicka.  Akcja rozpoczęła się już w piątek, 21 kwietnia. We wszystkich sześciu miejscowościach o g. 17 rozpoczęło się krojenie i pakowanie ciast. Darczyńcy mogli nabywać ciasto w sobotę od g. 7.00 do g. 13.00.
W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowały się setki osób. Wśród nich były Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły, Warsztaty Terapii Zajęciowych, jak również mieszkańcy poszczególnych gmin. Ponad 1500 paczek z ciastem trafiło do domów i zakładów pracy na terenie powiatu ostrzeszowskiego. – To co wydarzyło się w ciągu ostatnich dni przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy był z nami w wyjątkowy sposób poprzez wsparcie organizacyjne promowanie akcji, pieczenie ciast, a następnie ich krojenie i pakowanie, dyżury na stoiskach czy też przekazane darowizny – podkreśla Katarzyna Bednarz założycielka grupy dobroczynnej Anieli w Bieli.
Koordynatorka tego przedsięwzięcia – Justyna Ptak – podkreśla, iż kiermasz współtworzyło wiele osób: Na taki piękny wynik kiermaszu złożyło się zaangażowanie setek osób – Pań, które piekły ciasta, dalej chętnych, którzy je pakowali, a następnie wolontariuszy, którzy je rozprowadzali na stoiskach. Jeżeli dodamy do tej liczby wszystkich DARCZYŃCÓW, którzy wsparli akcję, kupując ciasto – to idziemy już w tysiące wspaniałych serc, które współtworzyły tegoroczny kiermasz. Powiadają, iż dobro to taka wyjątkowa rzecz, która się mnoży, gdy się nią dzielisz. I tę prawdę w ciągu ostatnich dni mogliśmy zobaczyć na własne oczy. W tym miejscu chcemy w naszym imieniu podziękować, instytucjom i osobom prywatnym za możliwość wynajęcia sal na krojenie ciast, szkołom, które włączyły się w naszą akcję; Kołom Gospodyń Wiejskich z całego powiatu za upieczenie ciast; Harcerzom, którzy aktywnie pomagali podczas krojenia ciast;  Cukierniom i restauracjom, które wsparły nasz kiermasz swoimi wypiekami. Dziękujemy także Darczyńcom, którzy wsparli organizację kiermaszu: Poseł do PE Andżelice Możdżanowskiej, Senator RP Ewie Mateckiej, Posłom na Sejm RP: Katarzynie Sójce i Andrzejowi Grzybowi, Starostwu Powiatowemu, Wójtom i Burmistrzom (Urszuli Kowalińskiej, Maksymilianowi Ptakowi, Konradowi Kuświkowi, Henrykowi Plichcie, Patrykowi Jędrowiakowi), Studiu Design, Dariuszowi Mądremu oraz Państwu Izabeli i Aleksandrowi Ofierskim.  To dzięki tym osobom mogliśmy spokojnie pakować ciasta do pojemników, a także obdarowywać Was naklejkami i brelokami podczas kiermaszu. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Do zobaczenia w przyszłym roku.
To było wyjątkowe wydarzenie, które pokazało jak wielu ludzi potrafi się dzielić dobrem
z innymi. Darowizny zasilą konta dwunastu podopiecznych Fundacji Dzieciom Pomagaj – dzieci  nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych mieszkających na terenie naszego powiatu.

Kolejną akcją grupy dobroczynnej Anieli w Bieli będzie IV Turniej Charytatywny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Grabów nad Prosną, który odbędzie się 2 lipca na Stadionie Miejskim w Grabowie nad Prosną.  Już dziś serdecznie zapraszamy.

Katarzyna Bednarz
Anieli w Bieli

Justyna Ptak   
Koordynator Powiatowy
Kiermaszu Charytatywnego PODZIEL SIĘ DOBREM

 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne