czwartek, 25 lipca 2024, 17:37

Mikołajkowy prezent dla jednostek OSP w Gminie Czajków!

Jak się okazuje, Mikołaj przychodzi nie tylko do dzieci, a prezenty można znaleźć nie tylko pod choinką! Nie trzeba też pisać listów, ale na pewno przyda się zaangażowanie i trochę pracy zespołowej.

Taki mikołajkowy prezent otrzymało wiele jednostek OSP w całej Polsce, ponieważ to właśnie 6 grudnia 2023 r. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził Zakres przedmiotowy przedsięwzięcia „Bitwa o remizy”.

Profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zachęcająca obywateli kraju do pójścia do urn 15 października, zakładała, że w każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzyma 1 milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

Dzięki historycznej frekwencji nowym sprzętem i zmodernizowanymi remizami cieszyć się będą również Strażacy Ochotnicy z OSP w Gminie Czajków: Klon, Michałów, Mielcuchy, Muchy, Salomony I i Salomony II, a także OSP w Czajkowie. 

Na liście jednostek OSP wyznaczonych do dofinansowania znalazły się też jednostki z Antonina, Czarnegolasu, Wysocka Małego, Wieruszowa, Wysznowa i Baranowa!

Pozostaje czekać na podpisanie stosownych umów o realizację zadania publicznego z poszczególnymi jednostkami, to nastąpi jednak już w nowym roku.

Anna Owczarek

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne