wtorek, 23 lipca 2024, 10:34

Korzyści, które może zagwarantować polisa narciarska

Zagraniczny wyjazd na narty w sezonie zimowym jest marzeniem wielu miłośników białego szaleństwa. Warto jednak z głową podchodzić do planowania tego rodzaju urlopów biorąc pod uwagę wszystko, co może się nam przydarzyć na takim wyjeździe. Zapewne też z tego względu tak wiele osób decyduje się na wykupienie polisy, która będzie solidnym zabezpieczeniem “na wszelki wypadek”. Na co możemy liczyć, decydując się na taką właśnie polisę? 

Opieka zdrowotna to nie wszystko 

O ile zdrowie zawsze jest na pierwszym miejscu, warto wziąć pod uwagę także inne aspekty takiego wyjazdu, które mogą nas zaskoczyć, a na wypadek których również można się ubezpieczyć. Bo możemy sobie wyobrazić, że w momencie, kiedy osoba ubezpieczona jest kierowcą i ulega wypadkowi- pozostali członkowie rodziny nie mają jak wrócić do kraju. W takim przypadku również można liczyć na wsparcie z polisy w postaci organizacji powrotu innych uczestników podróży do kraju

W szczególnych sytuacjach, będąc na wyjeździe, możemy również potrzebować wsparcia różnego rodzaju specjalistów. I tutaj możemy wymienić korzyści płynące z posiadania polisy, która może obejmować pomoc prawnika (np. w sytuacji, kiedy zdarzy się nam wypadek) lub też tłumacza. Wszystkie te aspekty zazwyczaj są ujęte w pakiecie assistance ubezpieczenia, warto o tym przeczytać w artykule dostępnym w linku pod hasłem: na narty ubezpieczenie. Dodatkowo, w stresujących sytuacjach, kiedy coś nie do końca idzie tak, jak zaplanowaliśmy- w ramach polisy możemy też skorzystać ze specjalnej infolinii wsparcia. W ten sposób możemy uzyskać informację o najbliższych placówkach medycznych. 

Wyjeżdżamy na narty – ubezpieczenie może okazać się potrzebne 

To, na czym najbardziej zależy każdemu, kto planuje wyjazd na narty, na przykład na Słowację, jest ubezpieczenie obejmujące ewentualne koszty leczenia. Trzeba bowiem przyznać, że urazy i kontuzje są dość często spotykane wśród osób, które pasjonują się jazdą na nartach. Z tego względu ewentualne leczenie za granicą, możliwość skorzystania z miejscowej opieki zdrowotnej lub pomocy w prywatnej klinice to najważniejszy aspekt ubezpieczenia. W ramach polisy możemy natomiast mieć zagwarantowane: 

  • Transport do szpitala, zarówno w przypadku korzystania z karetki, jak i helikoptera, który zabiera rannego prosto ze stoku. 
  • Pokrycie kosztów leczenia szpitalnego, w tym pobytu na oddziale intensywnej terapii. 
  • Pokrycie wszelkich kosztów związanych z leczeniem, a więc tych związanych z wykonywanymi badaniami, ewentualnymi wizytami u lekarza, koniecznością zakupu lekarstw oraz opatrunków. 
  • Transport osoby poszkodowanej do kraju. 

Jak można sobie wyobrazić, jeśli konieczne okazałoby się skorzystanie z pełnej opieki medycznej już na miejscu bez polisy- koszty leczenia pokrywane z własnej kieszeni mogłyby być ogromne. Z tego względu warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dobrze przygotować się do takiego wyjazdu, aby nic nas nie zaskoczyło. Szereg szczegółów znajdziemy w artykule: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/wyjezdzam-na-narty-na-slowacje-jak-sie-przygotowacWarto wiedzieć, że niektóre polisy zawierają w sobie nawet organizację przyjazdu osoby bliskiej do chorego. 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne