czwartek, 23 maja 2024, 17:11

Zmarł ks. Krzysztof Nojman – były wikariusz parafii farnej w Ostrzeszowie

Kilka dni temu pożegnaliśmy wieloletniego proboszcza parafii farnej w Ostrzeszowie, ks. Stefana Szkaradkiewicza,  a dziś dotarła do nas informacja o śmierci byłego wikariusza ostrzeszowskiej fary – ks. Krzysztofa Nojmana.

Ksiądz kan. Krzysztof Nojman, obecnie proboszcz ostrowskiej konkatedry, święcenia kapłańskie przyjął w maju 1990 roku w Poznaniu, a od 1 lipca rozpoczął posługę w ostrzeszowskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP. W 1994 roku został wikariuszem w parafii konkatedralnej w Ostrowie Wielkopolskim. Cztery lata później biskup Stanisław Napierała powierzył mu stworzenie nowej parafii i budowę kościoła przy ul. Krętej w Ostrowie, gdzie został proboszczem. Od 1 lipca 2015 roku pełnił obowiązki proboszcza ostrowskiej parafii konkatedralnej.
Ksiądz Krzysztof Nojman od świąt wielkanocnych przebywał w ostrowskim szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem. Jego stan pogorszył się na tyle, że niezbędne było podłączenie go do respiratora. Niestety, przegrał walkę z chorobą. Miał 55 lat. (k)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne