niedziela, 26 maja 2024, 7:03

Nowoczesna karetka trafi do szpitala w Ostrzeszowie – zakupi ją fundacja Siepomaga!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że specjalistyczna karetka reanimacyjna trafi do ostrzeszowskiego szpitala! – czytamy na stronie siepomaga.pl

– Będzie to już dziewiąta karetka, jaką na przestrzeni kilku ostatnich lat fundacja Siepomaga przekazała polskim szpitalom i jednostkom pogotowia ratunkowego.
Siepomaga.pl przekaże do Ostrzeszowa ambulans typu „S”, czyli karetkę reanimacyjną, która jest używana w stanach zagrożenia życia. W porównaniu do innych typów ambulansów stosowanych w ratownictwie medycznym wyposażenie karetki tego typu jest najbardziej rozbudowane oraz złożone z najbardziej zaawansowanej aparatury medycznej. Dodatkowo ostrzeszowska karetka od Siepomaga.pl wyposażona będzie w nowoczesne urządzenie do dezynfekcji umożliwiające ochronę ambulansu i medyków m.in. przed zagrożeniem SARS-CoV-2.


Samochód został już zamówiony u producenta. Aktualnie we współpracy z medykami konfigurowane jest wyposażenia medyczne pojazdu. Do Ostrzeszowa ambulans powinien być dostarczony do 30 września tego roku (termin dostępności pojazdu u producenta).
Zakup pojazdu wraz z aparaturą medyczną zostanie w całości sfinansowany ze środków uzyskanych przez Fundację Siepomaga z akcji 1% podatku.
Środki, które są obecnie zbierane przez ratowników medycznych i Szpital w Ostrzeszowie na trwającej zbiórce będą mogły zostać przeznaczone na inne potrzeby ostrzeszowskiego pogotowia ratunkowego i medyków.
Więcej na stronie fundacji.

*

Przypomnijmy – zbiórka ruszyła w połowie marca br., do tej pory udało się uzbierać ponad 6 tysięcy złotych (o akcji pisaliśmy także tutaj)

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne