Reklama

wtorek, 16 kwietnia 2024, 1:08

DZIEŃ PIŻAMY- AKCJA CHARYTATYWNA

4 stycznia 2024 r. w Publicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Grabowie nad Prosną został zorganizowany Dzień Piżamy. Pomysłodawcą dnia na rzecz dzieci chorych onkologicznie jest Fundacja ,,Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały lub chorują onkologicznie. Inicjatorkami i koordynatorkami akcji charytatywnej w naszym przedszkolu były p. Anna Lizakowska i p. Bożena Kulig. 

W tym dniu cała społeczność przedszkola, na znak solidarności z chorymi dziećmi, przyszła ubrana w piżamy i szlafroki. Piżamy, ponieważ to standardowe ubranie dzieci spędzających długi czas na oddziałach onkologicznych. Przy wejściu do przedszkola ustawiono parawany z informacjami dotyczącymi Dnia Piżamy oraz skarbonki, do których dzieci mogły wrzucać pieniądze. Podczas zajęć z dziećmi zwracano uwagę na prozdrowotne zachowania. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to również zdrowe myślenie, dobre relacje z rówieśnikami i równowaga między zabawą a obowiązkami.              

Podczas akcji udało się zebrać 1712,05zł. Całą kwotę przekazano na konto fundacji, na zakup potrzebnego sprzętu oraz rehabilitację małych pacjentów.

Był to dzień empatii i solidarności z małymi i ciężko chorymi rówieśnikami, a także dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i potrzebę regularnych badań.

Marzena Rycerska-Dera

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne