niedziela, 23 czerwca 2024, 20:53

83 łóżka dla pacjentów covidowych

Komunikat w sprawie funkcjonowania ostrzeszowskiego szpitala

Decyzją wojewody wielkopolskiego z dnia 28 października, Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia z dniem 5 listopada do odwołania będzie realizowało świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 83 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Informujemy, że do dyspozycji pacjentów pozostaje oddział pediatryczny oraz, bez zmian, w reżimie sanitarnym funkcjonować będzie oddział medycyny paliatywnej oraz Zakład Opiekuńczo Leczniczy. 
Niestety, również w naszym powiecie odnotowujemy znaczny wzrost dobowy zachorowań.  
W obecnych nadzwyczajnych czasach ostrzeszowski szpital może okazać się bardzo ważną, w szczególności dla mieszkańców powiatu, placówką służby zdrowia w walce z COVID-19.
W związku z zaistniałą sytuacją od dnia 5.11.2020 r. (tj. czwartek) pacjenci chirurgiczni i internistyczni winni być kierowani do najbliższych ościennych szpitali.                           
Bez zmian funkcjonować będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna tzw. wieczorynka.
Jednocześnie dziękuję kadrze ostrzeszowskiego szpitala: lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom personelu technicznego i administracji z nową panią prezes na czele, za mobilizację i skuteczne wypełnienie dyspozycji wojewody wielkopolskiego.  

Lech Janicki
Starosta Ostrzeszowski

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne