sobota, 13 lipca 2024, 12:31

Znęcał się nad żoną i dziećmi

Dozorem policji, zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz prokuratorskim nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania na trzy miesiące zakończyła się interwencja wobec 41-letniego sprawcy psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną.

1 listopada około godziny 12.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie dotyczące podjęcia interwencji wobec nietrzeźwego 41-letniego mężczyzny, który w miejscu zamieszkania wszczął awanturę wobec swoich dzieci.
Tego samego dnia o godz. 13.15 do ostrzeszowskiej komendy zgłosiła 19-letnia kobieta wraz z dwojgiem swojego rodzeństwa zawiadamiając o psychicznym i fizycznym znęcaniu się ojca nad jej matką, nad nią oraz rodzeństwem. W toku podjętych czynności ustalono, że mężczyzna w okresie od stycznia 2016 roku do chwili obecnej, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których w sposób obraźliwy zwracał się do swojej żony oraz dzieci, popychał ich, ośmieszał, a nawet bił.
W związku z powyższym mężczyznę zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie i przewieziono do komendy celem wykonania czynności procesowych. Mężczyzna odmówił poddania się kontroli stanu trzeźwości jak i badaniu lekarskiemu przed umieszczeniem go na tzw. dołku. Ponadto podczas podejmowanych wobec niego czynności przez cały czas awanturował się i utrudniał pracę interweniującym policjantom.
Przeciwko 41-letniemu mieszkańcowi gm. Grabów nad Prosną wszczęto postępowanie z art. 207 kodeksu karnego dotyczącego psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną, którego finałem było zastosowanie wobec „agresora”, 3 listopada, przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakazu opuszczenia, na okres trzech miesięcy, miejsca zamieszkania.

Na podstawie inf. asp. Magdaleny Hańdziuk

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne