wtorek, 23 lipca 2024, 10:37

Spotkanie profilaktyczne dotyczące zatruć tlenkiem węgla.

W związku z zagrożeniem, jakie niesie ze sobą okres grzewczy i coraz częstszymi przypadkami zatrucia czadem, uczniowie klasy VIII i III Szkoły Podstawowej w Siedlikowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie – mł. kpt. Damianem Stempniewiczem. Spotkanie odbyło się w poprzedni wtorek, 23 stycznia.

Zajęcia podzielone zostały na dwie części. Podstawą było przedstawienie czym właściwie jest czad, jakie niesie ze sobą zagrożenia i jak jak bardzo niebezpieczny jest dla życia i zdrowia. Ponieważ czad jest gazem bezwonnym, niezwykle ważna jest umiejętność rozpoznania objawów zatrucia tym związkiem chemicznym.

W części drugiej omówione zostały zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy osobie, która została poszkodowana w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Trzecioklasiści zainteresowani byli predyspozycjami jakie potrzebne są do tego, aby zostać strażakiem. Uczniowie dowiedzieli się także co zrobić, by uniknąć zaczadzenia i jak postępować w przypadku zatrucia tlenkiem węgla.

Funkcjonariusz uświadomił młodzieży i dzieciom, jak ważne i skuteczne jest posiadanie czujek tlenku węgla, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Źródło: SP w Siedlikowie

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne