Reklama

wtorek, 16 kwietnia 2024, 0:40

Siedlikowska leśna ścieżka oficjalnie otwarta!

I stało się! W poniedziałek, 18 grudnia, oficjalnie została otwarta Siedlikowska leśna ścieżka!

Jak informowaliśmy kilka dni temu, do szkoły dotarły zamówione elementy edukacyjne. Teraz już zostały zamontowane i cieszą jej podopiecznych. Szkoła w Siedlikowie jest zwycięzcą zorganizowanego przez Lasy Państwowe konkursu. „Klasa z drewna” to projekt, którego celem było propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, ale też zwrócenie uwagi na znaczenie lasów. Szkoła w Siedlikowie to jedna z pięciu szkół terenu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, która została jego laureatem.

Patryk Jędrowiak – Burmistrz MiG Ostrzeszów zapewnił środki finansowe, by projekt mógł być szybko zrealizowany, a później zrefundowany przez Lasy Państwowe. Dofinansowanie, jakie otrzymała szkoła pozwoliło na wybudowanie wiaty edukacyjnej i zakup szeregu narzędzi dydaktyczno-rekreacyjnych o tematyce przyrodniczo-leśnej. 

Prace nad projektem rozpoczęto w wakacje. Dzięki podjętej inicjatywie uczniowie i wychowankowie poszerzą swoją wiedzę na tematów lasów, roślin oraz zwierząt. To również scenariusze zajęć, których autorkami są panie Maria Chróścik i Renata Cempel. A także wiele pracy poświęconej na opracowanie projektu (którego wykonaniem zajęła się pani dyrektor Anna Wiśniewska Polus) i wizualizacji terenu (a to Ścieżka zawdzięcza pani Beacie Michalak).

W projekt włączyli się również rodzice: Maciej Kuźnik i Arkadiusz Witek, którzy przygotowali teren i posadowili urządzenia.

Ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu. Dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Siedlikowie. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Anna Owczarek

foto.: Nadleśnictwo Przedborów, Lasy Państwowe

i Szkoła Podstawowa Siedlików

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne