Reklama

czwartek, 18 kwietnia 2024, 10:03

56. Cross Ostrzeszowski odwołany!

Koronawirus wygrał z crossem. W poniedziałek zapadła decyzja o odwołaniu tegorocznego Crossu Ostrzeszowskiego. Ten smutny dla sportowców i kibiców ostrzeszowskich fakt potwierdził przewodniczący Komitetu Organizacyjnego imprezy – Włodzimierz Drogi.

– Śledząc komunikaty o kolejny przypadkach zachorowań na koronawirusa, odwoływanych imprezach (m.in. Półmaraton Poznański) oraz reakcji społeczeństwa, przejawiającej się zmniejszonym uczestnictwem w imprezach sportowych w Ostrzeszowie, zdecydowaliśmy się odwołać tegoroczną edycję Crossu Ostrzeszowskiego.

Oto oficjalne stanowisko Komitetu Organizacyjnego

Szanowni Państwo.
Z uwagi na niepewną sytuację związaną z pojawieniem się kolejnych przypadków koronawirusa na terenie naszego kraju i wprowadzanymi obostrzeniami, zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczną – 56. edycję Crossu Ostrzeszowskiego oraz imprez towarzyszących. Tę trudną decyzję podjęliśmy wspólnie z burmistrzem oraz starostą, po długiej i intensywnej dyskusji. Proszę nam wierzyć – nie było łatwo zdecydować o odwołaniu imprezy cieszącej się ogólnopolską renomą, odbywającą się nieprzerwanie od niemal 60 lat. Dobro dzieci, młodzieży oraz dorosłych sportowców jest dla nas najważniejsze – stwierdziliśmy jednogłośnie. Nie chcemy, aby to wielkie sportowe święto zostało zdominowane przez niepewność i bojaźń uczestników o własne zdrowie. Wierzymy, że z równie wielką energią co w tym roku będziemy mogli ogłosić kolejną odsłonę biegów przełajowych i zaprosić do biegania po pięknej ostrzeszowskiej ziemi.
Komitet Organizacyjny Crossu

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne