poniedziałek, 15 lipca 2024, 16:48

Są wyniki „Bitwy o wozy” – Czajków pośród zwycięzców!

„Otrzymaliśmy od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z wyłączeniem laureatów z I tury. W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w @MSWiA_GOV_PL oficjalne promesy na zakup wozów strażackich. #BitwaOWozy” – czytamy na Twitterze sekretarza stanu MSWiA, Pawła Szefernakera.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego jest ta, że na liście znalazła się również gmina Czajków, w której w II turze wyborów prezydenckich głos oddało 76,5% uprawnionych do głosowania (aż 66,9% otrzymał obecny Prezydent Andrzej Duda).A o co dokładnie chodzi w „Bitwie o wozy”?

„Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już szczegółowe wytyczne drugiej edycji „Bitwy o wozy”.
Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.). O nowe pojazdy nie mogły ubiegać się te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie były wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach. (…)” – więcej na https://www.gov.pl/web/mswia/szczegoly-drugiej-edycji-bitwy-o-wozyReklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne