poniedziałek, 15 lipca 2024, 17:14

III SZKOLNY KIERMASZ RÓŻNOŚCI W BUKOWNICY

17 marca 2024 roku odbył się III Szkolny Kiermasz Różności w Bukownicy, którego celem było dofinansowanie wycieczki do Kotliny Kłodzkiej. Na ten cel udało się zebrać aż 6 733,01 zł. Miłym akcentem było pojawienie się ostrzeszowskiego TikToker`a Mikołaja Pinkiewicza, który wsparł akcję, poświęcił swój czas na rozmowę i wspólne zdjęcia z uczniami. 

Kiermasz odbył się już po raz trzeci. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty, poprzez przygotowanie rękodzieł oraz ciast na to wydarzenie.  W tym roku na stoisku można się było zaopatrzyć w mydełka, świeczki, stroiki wielkanocne, wianki na drzwi, obrazy, donice, makramowe półki, kwiaty, wydruki 3D i wiele innych ciekawych przedmiotów. Zebrana kwota w całości została przekazana przez Radę Rodziców na poczet szkolnej wycieczki do Kotliny Kłodzkiej. 

„Tegoroczny wynik zaskoczył nas wszystkich. Kiermasz stał się już naszą małą tradycją. Uczniowie planują przygotowanie do kiermasz z dużym wyprzedzeniem. Wiem, że cześć z nich tworzyła swoje prace już w czasie przerwy wakacyjnej. Bardzo cieszy mnie fakt, że z roku na rok coraz więcej dzieci zgłasza chęć udziału w kiermaszu. Poprzez tę akcję uczymy ich nie tylko przedsiębiorczości, ale i współpracy, logicznego myślenia, a także doskonalenia umiejętności matematycznych.” – komentuje Justyna Ptak inicjatorka tego wydarzenia. 

Całą akcję wspierają również rodzice, którzy czynnie włączają się w proces jej organizacji poprzez przygotowanie stoiska, wsparcie dzieci oraz dyżury w dniu kiermaszu. Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Bernadeta Batóg podkreśla, że „kiermasz jednoczy lokalną społeczność we wspólnej sprawie.  W jego przygotowanie angażują się przede wszystkim rodzice, za co serdecznie dziękujemy, ale także: Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Bukowianki”, Sołtys Sylwia Janicka, proboszcz ks. Sebastian Łagódka”.

To wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów jak i lokalnej społeczności. 

Szkoła Podstawowa w Bukownicy

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne