piątek, 21 czerwca 2024, 7:33

Bezpieczny weekend sierpniowy 2019

Przed nami kolejny długi weekend. Biorąc jeden dzień urlopu, będziemy mogli odpoczywać aż cztery pełne dni. Wielu z nas skorzysta z tej okazji i wyjedzie czy to nad morze, w góry, do krewnych lub znajomych…

Na drogach, jak zwykle w takich razach, panować będzie duży ruch. Aby zminimalizować ryzyko wypadków, policjanci w całym kraju od 14 do 18 sierpnia prowadzić będą działania, mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci szczególną uwagę zwracać będą na brawurę kierowców, w tym motocyklistów, a także na zachowania kierujących wobec pieszych, jak również na pieszych nieprawidłowo poruszających się po drodze – oni również mogą zostać ukarani mandatami.

Funkcjonariusze będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne techniczne. Przeprowadzą również kontrole kierowców pod kątem stanu trzeźwości oraz przebadają ich na obecność innych środków odurzających.

Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno, nie narażajmy siebie i innych na niebezpieczeństwo, zachowajmy rozsądek i rozwagę, nie siadajmy za kółko po alkoholu, bądźmy cierpliwi, jedźmy spokojnie, nie spieszmy się…

 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne