czwartek, 20 czerwca 2024, 2:13

Nękał byłą żonę

Środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec mężczyzny, który przez ostatnie pół roku uporczywie nękał swoją byłą żonę.

15 kwietnia, ok. godz. 23.30, funkcjonariusze z KPP w Ostrzeszowie zostali skierowani na interwencję domową w gminie Kobyla Góra.
Jak ustalono, pomiędzy byłymi małżonkami doszło do sprzeczki, ale w obecności funkcjonariuszy sytuacja się uspokoiła, więc prowokator incydentu został jedynie pouczony o zachowaniu zgodnym z prawem. Jednak niedługo po tym, jak funkcjonariusze odjechali, mężczyzna ponownie wszczął awanturę.
Policyjny patrol musiał wrócić na posesję. Tym razem, ze względu na agresywne zachowanie 70-latka, podjęto decyzję o jego zatrzymaniu.
Na tym nie koniec – okazało się, że mężczyzna od listopada 2020 r. do chwili zatrzymania uporczywie nękał 66-letnią byłą żonę; od kobiety przyjęto zawiadomienie o przestępstwie.
W miniony piątek, Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie przedstawił sprawcy zarzut przestępstwa stalkingu, czyli uporczywego nękania innej osoby, natomiast na sobotnim posiedzeniu Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 70-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne