niedziela, 16 czerwca 2024, 12:12

Bank Żywności dla DPS-ów z naszego powiatu

Ponad półtorej tony żywności dla Domów Pomocy Społecznej otrzymał powiat ostrzeszowski z Wielkopolskiego Banku Żywności. Żywność wartości 8,7 tys. złotych przywieźli dzisiaj do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej; transport zawierał napoje, dania obiadowe i garmażeryjne, naleśniki, ketchup, majonez i wafle ryżowe. Produkty zostały już rozdysponowane pomiędzy placówki w Kochłowach, Marszałkach i Kobylej Górze.

Otrzymana żywność jest skutkiem przystąpienia powiatu ostrzeszowskiego do Związku Stowarzyszeń Wielkopolski Bank Żywności, co nastąpiło decyzją Rady Powiatu w marcu tego roku. Ze strony powiatu realizatorem współpracy jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie.
Związek Stowarzyszeń WBŻ od ponad 20 lat systematycznie pozyskuje nieodpłatnie od producentów i dystrybutorów nadwyżki produktów spożywczych, zwłaszcza takich, które nie mogą zostać skierowane do obrotu handlowego ze względu na zbyt krótki termin przydatności, uszkodzone opakowania itp., ale mogą zostać wykorzystane w celach charytatywnych. Wielkopolski Bank Żywności świadczy pomoc żywnościową dla około 40 tysięcy osób w regionie.

www.powiatostrzeszowski.pl

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne