sobota, 13 kwietnia 2024, 9:30

Jak wybrać dobry wózek głęboki dla dziecka?

Najlepszym wyborem na spacery dla noworodka i niemowlaka jest bez wątpienia wózek dziecięcy głęboki. Tylko on zapewni odpowiednie bezpieczeństwo i komfort małemu dziecku. Przed wyborem pierwszego wózka warto przeanalizować różne aspekty – zaczynając od miesiąca, w którym urodzi się dziecko, a kończąc na preferencjach kolorystycznych rodziców.

Wózki głębokie – rady przydatne przy wyborze

Odpowiednio wybrany wózek głęboki, będzie wspaniałym towarzyszem rodziców i dziecka w pierwszych miesiącach jego życia. Przed zakupem warto więc dobrze przemyśleć wiele kwestii dotyczących zarówno wyglądu i funkcji, które posiadać ma wózek dziecięcy głęboki jak również terenu, po którym będzie się z nim spacerować.

W pierwszej kolejności należy uważnie przyjrzeć się wielkości. Dostępne na rynku wózki dziecięce głębokie dostępne są w różnych wymiarach. Warto wziąć pod uwagę miesiąc, w którym urodzi się dziecko i pamiętać o tym, że będzie ono bardzo szybko rosło. Wózek głęboki wykorzystywany jest przez niemowlęta zazwyczaj przez pierwsze 6 do 8 miesięcy życia. Jeżeli końcowy okres korzystania z niego przypada na miesiące zimowe to warto wówczas zdecydować się na duży wózek głęboki. Zapewni on rosnącemu dziecku – ubranemu w gruby kombinezon i przykrytemu ciepłym kocem – odpowiednio dużo przestrzeni zarówno do snu jak i rozglądania się dookoła.

Czynnikiem, który z pewnością również warto wziąć pod uwagę, oglądając wózki głębokie dla dzieci i wybierając idealny model – jest teren, po którym zamierza się głównie spacerować. Na wycieczkach poza miastem sprawdzą się z pewnością duże pompowane lub żelowe koła, mocny stelaż i pełna amortyzacja. Z kolei na miejskich chodnikach idealnym wyborem okażą się małe i lekkie koła oraz wąski stelaż.

Zagadnieniem, którego nie sposób pominąć, są podróże. Młodzi rodzice po pojawieniu się dziecka chcą razem z nim wybierać się na mniejsze i większe wycieczki. Na szczęście wielu producentów oferuje wózki głębokie, które są lekkie i łatwe w składaniu. Bez problemu zmieszczą się więc w bagażniku, a łatwy montaż pozwoli zaoszczędzić dużo czasu. Takie modele sprawdzą się ponadto w małych mieszkaniach, blokach bez windy czy wąskich piwnicach. Pełen przegląd wózków głębokich znajdziemy na stronie: https://boboking.pl/wozek-gleboki

Wózek dziecięcy głęboki i jego przydatne cechy

Wózek głęboki powinien zapewniać niemowlęciu wygodną pozycję do leżenia i spokojne warunki do snu. Musi więc dobrze chronić dziecko przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak nadmierne słońce, wiatr czy deszcz. Powinien być w związku z tym wykonany z przewiewnych materiałów oraz wyposażony w dużą budkę z otworami wentylacyjnymi, parasolkę przeciwsłoneczną, folię przeciwdeszczową i moskitierę.

Komfort codziennego użytkowania wózka głębokiego znacząco podniosą również takie akcesoria i funkcje jak: uchwyt na kubek, podręczna torba na przybory, kosz na zakupy i regulowana rączka.

Wózek dziecięcy głęboki służy dziecku mniej więcej przez pierwsze pół roku. Jest to czas stosunkowo krótki. Następnie trzeba szukać wózka spacerowego. W takiej sytuacji interesującym rozwiązaniem może okazać się zakup od razu tak zwanego wózka 2w1. Składa się on z jednego stelaża, na którym montowany jest najpierw wózek dziecięcy głęboki, a następnie siedzisko spacerowe. Taki zakup oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

Opcją jeszcze ciekawszą i dającą więcej możliwości jest zestaw 3w1, w skład którego wchodzi dodatkowo fotelik samochodowy. Dzięki specjalnym adapterom można go bez problemu zamontować na ramie wózka i korzystać z możliwości podróży nawet z małym dzieckiem.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne