środa, 29 maja 2024, 8:37

Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Stan na 14 kwietnia, na godz. 12.00, w powiecie ostrzeszowskim (według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej):

● osoby z dodatnim wynikiem: 7
● osoby hospitalizowane: 2
● osoby objęte nadzorem epidemiologicznym: 23
● osoby objęte kwarantanną: 416
w gminach: Ostrzeszów – 164, Grabów nad Prosną – 78, Mikstat – 44, Kobyla Góra – 45, Doruchów – 43, Kraszewice – 33, Czajków – 9.

Inne informacje związane z epidemią

Testy na korona wirusa w ostrzeszowskim szpitalu

Jeszcze w tym tygodniu do ostrzeszowskiego szpitala trafi pierwsza partia testów na koronawirusa. Objawy COVID-19 mogą przypominać grypę. Test na koronawirusa pozwala zweryfikować, czy dana osoba jest nosicielem, czy też cierpi na inne schorzenie. Pozytywny wynik testu umożliwia otoczenie nosiciela kwarantanną, a w razie wystąpienia groźnych objawów – udzielenie szybkiej pomocy medycznej. Do naszego szpitala, staraniem Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, trafi 300 testów, z których skorzystają zarówno pacjenci, jak i personel szpitala.

Drugi namiot przed szpitalem

Lada moment przed ostrzeszowskim szpitalem stanie drugi namiot – będzie on służył jako specjalna szatnia dla personelu szpitala.
Wszystkie wdrażane działania mają na celu świadczenie usług medycznych bezpiecznych dla diagnozowanych i leczonych pacjentów oraz dla załogi OCZ – lekarzy, pielęgniarek i położnych.

Turnusowy model pracy w DPS w Kobylej Górze
Dom Pomocy Społecznej w Kobylej Górze najprawdopodobniej wprowadzi u siebie turnusowy model pracy, polega on na tym, że część załogi zostaje dobrowolnie zamknięta z domownikami przez 2 tygodnie, poddając się profilaktycznej kwarantannie, wszystko po to, by zminimalizować ryzyko zakażenia podopiecznych. Pracownicy podejmą decyzję w ciągu najbliższych dni. Starostwo zabiega o możliwość przeprowadzenia wśród załogi testów na koronawirusa, by mieć całkowitą pewność, że z domownikami pozostaną osoby całkowicie zdrowe.

e-posiedzenie Rady Powiatu oraz wójtów i burmistrzów

W czwartek odbędzie się kolejne e-posiedzenie radnych Rady Powiatu; gośćmi narady będą: dyrektor PUP Ewa Rycerska i prezes OCZ Marek Nowiński
Natomiast na piątek zaplanowano e-spotkanie wójtów i burmistrzów, organizowane przez starostę. Spotkanie odbędzie się z udziałem komendantów powiatowych policji i straży pożarnej.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne