Reklama

czwartek, 7 grudnia 2023, 20:38

Zróbcie coś ze skrzyżowaniem w Ignacowie!

W miniony piątek, gdy byliśmy na zdarzeniu drogowym w Ignacowie (zderzyły się tam audi 100 i chevrolet captiva), okoliczni mieszkańcy skarżyli się na niebezpieczne skrzyżowanie w tej miejscowości (krzyżuje się tu droga Kobyla Góra – Parzynów z drogą Marcinki – Mostki).

Mówiono, że w krótkim czasie doszło tu do drugiej kolizji, a co trochę można zaobserwować, jak kierowcy „przelatują” drogę główną bez zatrzymywania się czy nawet zwolnienia; jest to skrzyżowanie z kategorii „zaczarowanych”.
Znaki „ustąp pierwszeństwa” z obu stron są (kilka metrów przed krzyżówką, zapewne zgodnie z przepisami – jest to droga gminna), ale, jak wskazują nasi rozmówcy, szczególnie ten od strony Marcinek, w ich odczuciu (w naszym też, zrobiliśmy test), jest widoczny w ostatniej chwili, bo wcześniej przysłaniają go drzewa.
Dodatkowo „coś” powoduje, że będąc na drodze podporządkowanej, ma się wrażenie, że jest się na głównej.
Krótko mówiąc, kochani urzędnicy, jest sprawa – zróbcie coś, aby bezpieczeństwo w tym miejscu poprawić. Padły m.in. propozycje dodatkowego oznakowania poziomego, pionowego lub niewielkich progów, niezbędne jest także przycięcie drzew. (r)

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

Zbliżające się wydarzenia
Aktualnie nie ma żadnych wydarzeń.

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne