poniedziałek, 15 lipca 2024, 16:19

Legendarny Matt Elliott zagra w Ostrzeszowie! Już w tę niedzielę!

Legenda brytyjskiej muzyki alternatywnej odwiedzi kawiarnię Alchemik w niedzielę, 15 grudnia. Koncert Matta Elliota organizują Ostrzeszowskie Centrum Kultury, Agencja Koncertowa Borówka Music i Agencja NoiNtent. Bilety w przedsprzedaży kosztują 40 zł, w dniu koncertu będą o 10 zł droższe. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Koncert na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2243801252600183/
Bilety: https://www.bilety24.pl/koncert/matt-elliott-51525
Matt Elliott to brytyjski pieśniarz balansujący na granicy rocka, folku i songwritingu, po pamiętnych występach w 2015 roku podczas wrocławskiego Asymmetry Festival oraz Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie w 2016, powraca do Polski.
Elliott nie miał jeszcze 16 lat, gdy postanowił przerwać naukę i poświęcić się swojej pasji do muzyki. W wieku 25 lat zatrudnił się w sklepie z płytami i zaczął DJ-ować w klubach Bristolu. Niedługo potem pojawił się na sesji nagraniowej u Johna Peela z BBC oraz został zaproszony przez Sonic Youth do Nowego Jorku na festiwal muzyczny, który odbył się pod Mostem Brooklyńskim. Podpisał kontrakt z Domino Records, a po znalezieniu nowego domu we Francji wydał łącznie pięć albumów jako Third Eye Foundation i sześć albumów sygnowanych własnym nazwiskiem. W czasie swojej długiej kariery został poproszony o przygotowanie oficjalnych remiksów dla Tarwater, Blonde Redhead, Mogwai, Ulver i Thurstona Moore’a. W Wielkiej Brytanii uważany jest za jedną z czołowych postaci undergroundu.
Twórczość Matta Elliotta to niesłychane połączenie gitarowej muzyki folkowej, czerpiącej pełnymi garściami z dorobku sztuki ludowej krajów śródziemnomorskich i Europy Wschodniej oraz ciężkich niekiedy doświadczeń życiowych wychowującego się w żywej kulturze „Bristol sound” artysty.
Delikatne, często szeptane, utwory przeplatają się z pełnymi temperamentu i mrocznej żywiołowości kompozycjami. Swoim szalenie niskim i głębokim głosem Elliott zapracował na miano Mrocznego Barda z Bristolu. W połączeniu z nieprzeciętną umiejętnością pisania tekstów, pełnych melancholii i poczucia osamotnienia, koncerty Matt’a Elliotta, są przeżyciem jedynym w swoim rodzaju…

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne