niedziela, 21 kwietnia 2024, 0:16

„Delegacja” z ostrzeszowskiej drogówki z wizytą u sąsiadów

W poprzednim tygodniu policjanci z ostrzeszowskiego Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszami z Ostrowa Wlkp., Kalisza, Pleszewa, Jarocina, Kępna, Krotoszyna przeprowadzili wzmożone działania kontrolne-prewencyjne na ziemi ostrowskiej.

Wchodzące w skład grupy „SPEED“ patrole, w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, reagowały na wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe na terenie Ostrowa i powiatu ostrowskiego.
Jak podaje rzecznik prasowy ostrowskiej policji – mł. asp. Małgorzata Michaś, policjanci jednego tylko dnia ujawnili ponad sto wykroczeń związanych głównie z przekroczeniem dozwolonej prędkości.
– Tego typu działania mają na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego – dodaje rzeczniczka.
Nie od dziś wiadomo, że nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami są skuteczną bronią przeciwko kierowcom z tzw. ciężką nogą i tym, którzy mają sobie za nic inne przepisy ruchu drogowego – ta akcja tylko to potwierdza.
Ostrzeszowski nieoznakowany radiowóz, na naszym terenie też już wiele razy poskromił niejednego „pirata”.
Policjanci apelują o spokojną i rozsądną jazdę, respektowanie obowiązujących przepisów i zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego.

PS
Dzisiaj przypada Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to część strategii Komisji Europejskiej, zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne