Reklama

poniedziałek, 26 lutego 2024, 18:16

Konkurs „Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry”

Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie zapraszają na rozstrzygnięcie konkursu „Na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry”.

Do konkursu można zgłaszać pyrę wyhodowaną na terenie województwa wielkopolskiego. Pyra musi być zgłoszona przez uczestnika, w którego gospodarstwie została wyhodowana oraz pochodzić z bieżących zbiorów, a jadło być przygotowane z pyry w dowolnej formie kulinarnej.

Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2021 roku – start o godz. 12:00, w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, przy ul. Generała Władysława Sikorskiego 9.
Od 12:00 do 13:00 przyjmowane będą zgłoszenia konkursowe, czyli ważenie ziemniaków oraz rejestracja potraw z ziemniaków.
Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. wspólne pieczenie placków ziemniaczanych, animacje dla dzieci, występy artystyczne, możliwość zakupu produktów od kół gospodyń wiejskich.
Laureaci Konkursu otrzymają nagrody finansowe i dyplomy za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnienia w kategorii na największą wielkopolską pyrę oraz najsmaczniejsze jadło z pyry.
Więcej informacji na stronie www.sdk-wlkp.pl.
W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski.

 

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne