niedziela, 21 kwietnia 2024, 1:26

Czy będzie pracownia endoskopowa w OCZ? 

Będzie pracownia endoskopowa w OCZ!

 

Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego. Nasz szpital otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego dofinansowanie w granicach 1,5 mln zł na pracownię endoskopową!

Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia już kilka miesięcy temu zgłosiło akces na dofinansowanie i utworzenie pracowni endoskopowej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i zakontraktowanie jej przez NFZ. Wniosek OCZ co prawda pozytywnie przeszedł ocenę formalną i został zakwalifikowany do II etapu konkursu, lecz nasz szpital nie znalazł się na liście placówek medycznych, które to dofinansowanie mają otrzymać. Złożony przez OCZ wniosek uzyskał 31 punktów – dosłownie zabrakło punktu, aby otrzymać dofinansowanie. Jednakże powiat ostrzeszowski oprotestował wyliczenia punktowe, przyznane naszemu wnioskowi – protest okazał się słuszny. Złożonemu przez OCZ wnioskowi przyznano dodatkowo 4 punkty, co oczywiście kwalifikuje go do realizacji. To oznacza, że otrzymamy kwotę około 1,5 mln zł na nowy sprzęt do pracowni endoskopowej, a badania tam prowadzone zostaną zrefundowane przez NFZ.

K.J.

**

Za to już dziś jest inna, dobra wiadomość – rozstrzygnięty został przetarg na zakup aparatury rentgenowskiej, na którą prócz powiatu, składały się wszystkie gminy z powiatu ostrzeszowskiego. 

– Wyszło trochę drożej, bo ostateczna kwota przetargu wyniesie 1 080 000 zł – informuje Lech Janicki, lecz jednocześnie w ramach tego przetargu zainstalowany zostanie kontener z aparaturą rentgenowską. Będzie on czasowo zastępował działającą obecnie pracownię rentgenowską, która zostanie przebudowana i na jakiś czas wyłączona z użytkowania.

K.J.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne