niedziela, 21 kwietnia 2024, 1:20

20 lat muzyki między niebem a ziemią

8 lipca w kobylogórskiej auli szkolnej odbył się koncert z cyklu „Muzyka między niebem a ziemią” – koncert szczególny, bo jubileuszowy. W tym roku mija 20 lat od chwili, gdy na zboczu szczytu, u stóp Wielkopolskiego Krzyża, po raz pierwszy rozbrzmiewała muzyka. Była więc okazja do wspomnień, były łezki wzruszenia i gorące słowa podziękowań. Ale nade wszystko, tak jak przez te minione lata, miłośnicy muzyki stali się uczestnikami kolejnego, niezapomnianego koncertu.

W roli głównej wystąpiła Orkiestra Salonowa MODERATO pod dyrekcją Orlina Bebenowa. Rozpoczęła od lirycznej muzyki Straussa, by potem wszystkie panie zaprosić do kankana, a jeszcze później obdarować muzyką filmową i popularnymi przebojami.

Jubileusz, to wyjątkowa okazja by wrócić do początków. Dyrektor Izabela Frankowska-Grabarczyk wraz z prowadzącym koncert Witoldem Pelką wspominali ten moment, posiłkując się zdjęciami prezentowanymi na ekranie. Ale muzyka jest najważniejsza. Słynne melodie westernowe stawały w szranki z filmowymi przebojami, a gdzieś pomiędzy nimi było miejsce na włoskie czy francuskie hity.

Przy okazji Orlin Bebenow, śpiewając „Besame mucho” lub „Chanson d’Amour”, dał się poznać jako świetny wokalista. Ze sceny płynęły kolejne piękne melodie – motyw przewodni z filmu „Most na rzece Kwai”, „Love me tender”, „Portofino”, trafiając wprost do serc słuchaczy.

K.J.

Więcej w najnowszym numerze „Czasu Ostrzeszowskiego”.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne