Reklama

piątek, 19 kwietnia 2024, 16:56

Jubileusz Pracowni Plastycznej

22 lutego, w kinoteatrze „Piast” obchodzono jubileusz 20-lecia Pracowni Plastycznej, działającej w ramach Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Uroczystości były świętem tych wszystkich, którzy chcą czerpać satysfakcję z twórczego spędzania czasu, a na przestrzeni dwóch dekad ich liczba przekroczyła tysiąc.

– Takie spotkanie jest okazją, by pokazać, że Pracownia Plastyczna to nie tylko kolejne zajęcia dla dzieci i młodzieży, ale to dla wielu osób pasja, która trwa od najmłodszych lat, po lata całkiem dojrzałe – mówił dyrektor OCK, Artur Derewiecki.
Natalia Śmiady, Ewelina Wawrzyniak i Agnieszka Kawacka, kiedyś uczestniczące w zajęciach plastycznych i wciąż biorące udział w plenerach, z pomocą multimedialnej prezentacji przybliżyły dokonania Pracowni. W ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach młodzież uczestnicząca w zajęciach Pracowni zdobyła łącznie 308 nagród i wyróżnień. Nagrodzonych zostało 80 osób.
W trakcie uroczystości wręczono upominki także tym młodym artystom, którzy w roku ubiegłym zostali docenieni, często kilkakrotnie zdobywając konkursowe nagrody.
Prawem jubileuszy są gratulacje i podziękowania. Najwięcej otrzymała ich Elżbieta Lubińska, od początku z wielką pasją prowadząca zajęcia w Pracowni Plastycznej. Od 10 lat są to także zajęcia i plenery dla słuchaczy UTW.
Dopełnieniem rocznicowych uroczystości było otwarcie w galerii OCK wystawy obrazów namalowanych przez uczestników Pracowni w ostatnim 20-leciu.

K.J.

Więcej nt. 20-lecia Pracowni Plastycznej OCK w najnowszym numerze „CzO.”

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne