czwartek, 23 maja 2024, 11:59

Aresztowany na trzy miesiące

Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował trzymiesięczny areszt wobec 50-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który nie stosował się do wyroku sądu dotyczącego zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.

16 kwietnia mieszkanka Ostrzeszowa zgłosiła na policję fakt nękania jej przez znanego osobiście mężczyznę, który jednocześnie nie stosuje się do orzeczonego przez sąd w ubiegłym roku wyroku w postaci zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.
Z uwagi na to, że takie zachowanie 50-latka miało miejsce kilkukrotnie w niewielkich odstępach czasu oraz wypełniło znamiona gróźb karalnych oraz uporczywego nękania, podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny 18 kwietnia w jego miejscu zamieszkania. Agresor został umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.
Na posiedzeniu, które odbyło się 21 kwietnia, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne