Reklama

piątek, 19 kwietnia 2024, 17:22

Pijany kierowca zatrzymany!

Dzięki informacji przekazanej przez świadka, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Kępnie zatrzymali pijanego kierowcę. Badanie wykazało, że mieszkaniec powiatu kępińskiego miał w wydychanym powietrzu ponad trzy promile…

W środę, 3 lipca, przed południem oficer dyżurny otrzymał informację o pijanym kierowcy nissana. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym, zajeżdżał drogę innym oraz chciał zatrzymać samochód świadka tego zdarzenia. Wykorzystał do tego… niebieskiego „koguta” – wyciągnął go z samochodu i, trzymając w ręce, wymuszał, aby jadące za nim auto zatrzymało się. Na szczęście kierowcy innych aut, znajdujący się w pobliżu, byli bardzo czujni i na bieżąco informowali oficera dyżurnego o ich lokalizacji.  
Dzięki ich wskazówkom i bardzo szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się zatrzymać kierującego nissanem. Badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad trzy promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za kierowanie autem po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia oraz wysokie kary finansowe. Odpowie też za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za używanie niebieskich świateł błyskowych.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne