sobota, 13 kwietnia 2024, 9:38

Jerzy Przygoda nie żyje

Wczoraj, 6 grudnia, zmarł nagle Jerzy Przygoda – były długoletni wójt gminy Kobyla Góra, znakomity sportowiec – tenisista stołowy i ziemny, a nade wszystko dobry, życzliwy człowiek, bardzo lubiany przez społeczeństwo Kobylej Góry. Miał 74 lata.

W latach 1994-2010, przez cztery kadencje był wójtem gminy Kobyla Góra. W tym czasie powstało na terenie gminy wiele znaczących inwestycji. Jedną z ostatnich była budowa budynku gimnazjum (obecnie szkoły podstawowej), a nieco wcześniej powstała nowoczesna hala sportowa, jedna z piękniejszych w tym rejonie. To nie jedyny przykład licznych inicjatyw służących krzewieniu kultury fizycznej podejmowanych przez Jerzego Przygodę. Za jego czasów rozkwitła sztandarowa impreza lekkoatletyczna „Biegi o Puchar Kocich Gór”, w której każdego roku startowało mnóstwo młodzieży szkolnej, a także przedszkolaki oraz przedstawiciele domów pomocy społecznej, rozgrywający tu swoje mistrzostwa. Jemu też należy przypisać osobiste zaangażowanie w rozwój wielu imprez i dyscyplin sportowych, jak np. uwieńczona sukcesami działalność LKS ZEFKA w Kobylej Górze.
Sport był największą pasją w życiu Jurka Przygody – był wybitnym sportowcem, z sukcesami uprawiającym takie dyscypliny, jak tenis ziemny czy tenis stołowy, czego przykładem Mistrzostwo Polski Weteranów zdobyte przed kilkoma miesiącami.
Mimo przejścia na emeryturę Jerzy Przygoda pozostał aktywny, uśmiechnięty, mający czas dla każdego napotkanego człowieka. Bardzo też lubił śpiewać, chętnie występując od ponad 20 lat w zespole „Kobylogórzanie”. I choć stuknęła mu 70-ka imponował wciąż nowymi pomysłami, aktywnością i radością życia.
Tak, jak żył, tak też odszedł nagle, z rakietą tenisową w ręku, pozostawiając bliskich i przyjaciół w głębokim smutku. Wszystkim, którzy mieli szczęście spotkać Pana Jerzego na swej drodze, będzie Go bardzo brakować.

Rodzinie Pana Jerzego Przygody i gronu Jego przyjaciół składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Redakcja „Czasu Ostrzeszowskiego”


Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne