niedziela, 14 kwietnia 2024, 3:44

Śmierć pary motocyklistów – sprawa jest w sądzie

Do tego tragicznego wypadku doszło już ponad rok temu – 16 sierpnia 2020 r. W słoneczny dzień, ok. godz. 16.30, w obrębie skrzyżowania drogi łączącej Myślniew ze Szklarką Myślniewską, motocykl marki Yamaha, którym jechało małżeństwo z Ostrowa, zderzył się z volvo, kierowanym przez mieszkankę gminy Doruchów. Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że to właśnie kierująca samochodem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do wypadku.

Kierujący motocyklem 55-letni mężczyzna zginął na miejscu, a 50-letnia kobieta – zmarła kilka godzin później w szpitalu.
Wspominamy to tragiczne zdarzenie, bowiem obecnie sprawa toczy się przed sądem w Ostrzeszowie. Mówi o tym rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. – prok. Maciej Meler.
– W listopadzie ub. roku Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zakończyła postępowanie przeciwko 23-letniej mieszkance powiatu ostrzeszowskiego. W oparciu o posiadane dowody zarzuca się jej, że 16 sierpnia 2020 r. nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, powodując wypadek. Kierując samochodem osobowym, jadąc drogą podporządkowaną i zbliżając się do skrzyżowania z drogą główną, nie zachowała należytej ostrożności i wjechała na drogę główną, nie ustępując pierwszeństwa jadącemu tą drogą motocyklowi. Doszło do wypadku, w wyniku którego kierujący motocyklem mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, zaś pasażerka zmarła mimo pomocy medycznej.
W toku przesłuchania przygotowawczego podejrzana nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Aktualnie odbywa się rozprawa przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie. Podstawą skierowania aktu oskarżenia była opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego.
Za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne