sobota, 13 lipca 2024, 23:41

POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH

Przy ulicy Wesołej w Rogaszycach było gwarnie, śpiewnie i oczywiście wesoło – w końcu nazwa ulicy zobowiązuje. W sobotę odbywał się tu VI POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH. Organizatorem imprezy był Zarząd Rejonowy PZERiI w Ostrzeszowie, którego przewodnicząca, Wiktoria Mak, powitała uczestników i przybyłych na imprezę gości.

O to, aby było wesoło zadbał także Ryszard Mazur – lekko i z humorem prowadzący Przegląd. Ale najważniejsza w tym wszystkim była muzyka, zabawa i śpiew. W tegorocznym Przeglądzie wystąpiło osiem grup śpiewaczych – zespołów folklorystycznych i biesiadnych, prezentujących przyjemne dla ucha, wesołe piosenki. Wiele z nich to ogólnie znane przeboje, utwory do wspólnego śpiewania.

Zabawę rozpoczęli JUBILACI z Niedźwiedzia – gospodarze ubiegłorocznej imprezy. Ponadto podczas Przeglądu wystąpiły zespoły: DORUCHOWIANIE, HARMONIA, KOBYLOGÓRZANIE, JESIENNE RÓŻE oraz DUŻE SERCA z DDPS w Ostrzeszowie. Najliczniejszą grupę śpiewaczą stanowiły GWIAZDY BRATKA. W finałowym występie zaprezentowali swój kunszt ROGASZANIE.

– Ludowe granie i to śpiewanie co serce raduje… śpiewali w jednej z piosenek. Słowa te najlepiej wyrażają wszystko to, czego doświadczyli uczestnicy tej rozśpiewanej, wesołej imprezy.

K.J.

Reklama
Reklama

Ogłoszenia

ogłoszenia o pracę

Teksty płatne